LANKYTINOS VIETOS

Valkininkai

Valkininkų kraštas randamas jau XIII a. žemėlapiuose, o rašytiniuose šaltiniuose – XIV a. Gražus, senas miestelis, išsaugojęs daug urbanistinio architektūrinio savitumo, šiuo metu vis gražėja, modernėja.

Aplankykite:

Valkininkų pranciškonų vienuolyno vietą Paklėštarės kaime.

Valkininkų miestelio istorinę dalį – Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, aikštę.

„Santakos“ parką Užuperkasio kaime. Mišku driekiasi pažintinis-turistinis takas „Žodis girios draugui“.

Dargužiai

  1. Lankytinos vietos
  2. Legenda
  3. Vieta
  4. Skaičiai
  5. Įdomūs faktai (taip ir ne)

1. Dargužių koplytėlė ir paminklinis akmuo. Verta apžiūrėti du objektus. Pirmasis – XIX a. kaimo jaunimo statytas paminklas. Pasakojama, jog koplytėlės viršuje esantis varpas pėsčiomis parneštas net iš Gardino. Antrasis – tai 2016 m. rugpjūtį kaimo bendruomenės pastatytas paminklinis akmuo, skirtas Dargužių kaimo 450 metų jubiliejui atminti.

2. „Sūrininkų namai Dargužiuose“. Gero sūrio, ramybės bei atviro bendravimo mėgėjams ši vieta puikiai tiks.

3. „Dargužių amatų centras“. Įvairi veikla (sūrininkystės mokykla, duonos kepimas, audimas ir kt.)

4. „Jūsų sodui“. Tai vieta, kur galite įsigyti sodui reikalingų dekoratyvinių augalų, sodinukų, sėklų, vejos ir kt. Uogyną ypač pamėgo šilaauogių mėgėjai, apsilankantys liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Legenda byloja, jog seniai seniai gražiąja Merkio upe plaukė valtimis žvejai. Pamatę dailią, aukštą vietą ant kalnelio nutarė ten apsistoti ir įsikurti. Manoma, jog vedlio pavardė buvusi Dargužis. Nuo tada gyvenvietė augo, plėtėsi, o kaimelis tapo Dargužiais.

Dargužių kaimas yra Valkininkų seniūnijoje, Varėnos rajone.

Arti Varėna – 30 km, Vilnius – 50 km, Alytus - 63 km, Druskininkai – 80 km.

Šiuo metu Dargužiuose gyvena 236 gyventojai.

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėti 1566 m.

1920 - 1999 m. veikė pradžios mokykla. Šiuo metu buvęs mokyklos pastatas pritaikytas gyventojų poreikiams.

1952 m. atidaryta biblioteka, o nuo 1968 iki 2017 m. veikė felčerių punktas.

1876 m. kaimo jaunimo statyta koplyčia vis dar išlikusi.

Taip. Dargužiuose tikrai yra viešėjusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 2010 - ųjų vasarą ji lankėsi „Sūrininkų namuose“, „Jūsų sodui“.

Taip. Tai vienas iš ilgiausių Lietuvoje, rėžinis gatvinis kaimas.

Taip. Dargužiuose dar gyva kolektyvinio karvių bandos ganymo tradicija. Pagrindine gatve išdidžiai žygiuojančios karvės rytais išgenamos, o vakarais iš ganyklų pargenamos. Netikite? Pavasario pavakarę atvykite įsitikinti!

Taip. Dargužiuose veikia „Amatų centras“. Buvusios mokyklos pastatas renovuotas ir pritaikytas gyventojų ir svečių poreikiams.

Taip. Gegužės pavakariais Dargužiuose prie koplytėlės kaimo moterys gieda majovas. Tai sena, vis dar gyvuojanti tradicija. Pamaldos skiriamos švč. Mergelei Marijai pagarbinti.

Taip. Nuo 2005 - ųjų kaimo švente tapo Sekminės. Panašiu laiku įsikūrusi ir šią datą pasirinkusi kaimo bendruomenė kiekvienais metais organizuoja mugę, parodas, koncertus.

Ne. Jūs tikrai nežinote, kas yra – Deguciniai, Moliniai, Barankiniai, Mūreliai, Traineliai bei Viganai... O tai tas pats, kaip, tarkime, Vilniuje – Karoliniškės, Žvėrynas ar Pilaitė! Tai tam tikros kaimelio dalys – rajonai. 

Ne. Kaimas neturi savo bažnyčios, tačiau gali didžiuotis 1876 m. kaimo jaunimo statyta, o šiuo metu gyventojų saugoma bei prižiūrima koplytėle.

next
prev
×
×

Log in

Prisijunkite prie Dargužių benruomenės!